AGATA

Agata’da uyguladığımız kafe alanı, mağaza müşterileri kadar işletme için de özel bir deneyim oluşturdu. Ve bir kafe tasarımı için tekrar bize geldi. Bir teknoloji merkezinde açılacak kafe için, Agata’nın marka değerini mekanda ve bölgede en iyi şekilde değerlendirmek üzere araştırma, çözümleme çalışmalarımız başladı ve kısa bir zamanda mekan konseptini tasarladık.

Agata’nın hedefi, sakin ve yalın bir atmosferde daha iyi bir deneyim sunarak müşterilerin kafe içerisinde geçireceği zamanı artırabilmekti. Biz de müşterilerin kafe içerisindeki yolculuğunu daha keyifli hale getirmeyi hedefleyerek, Agata’nın geleneksel ticaretini de mekana taşıyacak bir konsept proje çıkardık. Satış için belirlenen ürünleri ön plana çıkaran bir anlayışla, doğal, keyifli, sıcak bir ortam ve kullanıcı deneyimini merkezine alan bir yaklaşımla mekan tasarlandı.

Renkler yerine iç mekân tasarımının önemli bir parçası olan çeşitli dokularla, ahşap, metal ve betonun doğru kombinasyonu ile farklılaştırılan sergileme hatları oluşturuldu. Müşterilerin ürünleri kolaylıkla görebileceği ürün sergileme hatları yapılırken, keyifle vakit geçirecekleri yeme içme mekânı da oluşturuldu.

İŞVEREN AGATA Rosterei
MİMARİ HİZMET Proje tasarım ve uygulama
TARİH-LOKASYON 2022 Mart – Mannheim / Almanya
PROJE EKİBİ Armeda – Teknogon