Armeda vizyon, uzmanlık ve tecrübe ile, fark yaratan mekanlar oluşturan bir konsept tasarım ve iç mimarlık stüdyosudur.

2001 yılında Y. İç Mimar Kadir Biçer tarafından kurulan Armeda, tasarım ve uygulama alanlarında, farklı mekan, ölçek ve kategorilerde iyi tasarlanmış, kullanışlı, kaliteli, konforlu ve keyifli mekanlara imza atmıştır. “Design Thinking” anlayışı ile özellikle gastronomi sektöründe, master plandan detaylı iç tasarıma kadar her tür ve boyuttaki zorlu inşaat ve tasarım çalışmalarında etkili çözümler geliştirmektedir.

Armeda ortak bir ruhla ve sıra dışı bir beceriyle işbirliği içinde çalışan bir meslektaşlar grubudur. Grup, tasarım dünyasındaki değişimleri takip eden, bunu yaşanılan coğrafyaların kültürüyle birleştirmeyi esas alan bir tasarım anlayışından beslenir.

Armeda, işin kapsam ve içeriğine göre deneyimli mimar, iç mimar, tasarımcı ve grafikerlerden oluşan bir tasarım ve projelendirme kadrosu ile çalışır. Üç boyutlu, fonksiyonel ve estetik konsept çalışmaları hazırlar. Konsept çalışmasını, ince yapı, mekanik, elektrik, teşhir elemanları vb. uygulama projelerine dönüştürür. Projenin imalat ve uygulama aşamalarını titizlikle takip eder. Kalite kontrolü yapıldıktan sonra mekanı teslim eder. Tek bir tasarımı ya da anahtar teslim uygulamaları aynı sistem ve disiplin içinde hizmete dönüştürür.

Sunduklarımız

Marka Konumlandırma

Mimari tasarımı oluşturma aşamasında marka hedeflerinize bağlı olarak, sektörel analiz, marka süreçleri ve iletişim planları için bütünsel çözümler üretiyoruz.

Konsept Tasarım

Mekanın işlevi, işletme hedefleriniz ve sahip olması istenen kimliğine göre en uygun temayı belirleyip konsept tasarımı oluşturuyoruz.

Anahtar Teslim

Tasarımın detaylı projelendirilmesinden sonra, inşaattan kıyafet ve teknik ekipmana kadar tüm imalat organizasyonunda uygulamanın son gününe kadar süreci yönetiyoruz.

Proje Danışmanlığı

Projenin bitiminden sonra da İşletme ve Marka Süreçleri planlarının uygulanmasında, alanlarının uzmanlarıyla yanınızdayız.

Marka sürecini bir bütün olarak düşünüyoruz. Bir projeyi ele alırken ürün-hizmet-marka açısından pazara sunum olanaklarını da düşünerek ön çalışmalarımızı başlatıyoruz.

Marka çalışmasının gerektirdiği, hedef kitleye yönelik saha araştırmaları, profil incelemeleri, marka çözümlemeleri için oluşturulan multi disipliner kadroyla hazırlanan ön çalışmalarımız tasarım süreçine rehberlik ediyor.

Projenin başlangıcından tamamlanmasına kadar, sürdürülebilirliği dört kritik şekilde ele alıyoruz: değişimi ve zamansızlığı ön plana almak, modern lüks ve zamansız güzellik arasındaki hassas dengeyi gözetmek, görselliğin ötesindeki deneyimlere odaklanmak ve her projede benzersiz, ayrılmaz bir sürdürülebilir unsur aşılamak.

Temel değerlerimiz

Bağlılık

İşimize yoğun bir tutku katıyor ve anlamlı bir miras üzerine inşa etmeye çalışıyoruz.

Tasarım Mükemmelliği

Projenin türü ve ölçeği ne olursa olsun, iyi tasarımın dönüştürücü gücüne inanıyoruz. Yeri, zamanı ve kültürü için özgün tasarımlar üretiyoruz.

Tasarım Yaklaşımı

Her projeye merak ve heyecanla başlarken onlarca yıllık deneyimimizle bilgi sahibi olmaya devam ederek; tasarım sürecinde açık fikirli, işbirlikçi bir yaklaşıma inanıyoruz.

Uygulama

Her proje kendine özeldir. Uygulama süreçlerimiz boyunca, ilham verici ortamlar yaratmak için malzemelerin, yapının, sistemlerin ve işçiliğin nasıl bir araya geleceğini planlıyoruz.

İnsan

Tasarım ve uygulamalarımızın hizmet vereceği insanların ve toplulukların yaşamları üzerinde olumlu bir etki yaratmayı, bağlantılar kurmayı ve değer üreten bir mimari konsept aracılığıyla insanları bir araya getirmeyi hedefliyoruz.

Çalışma aşamalarımız

2000 yılından önce ‘Decart Dizayn, Gold Art Mobilya ve Cumba’ gibi seçkin markalarda, hem pazarın geldiği noktayı hem de pazarda gelebileceği noktayı doğru analiz edebilmek için, sektörün yenilikçi şirketleriyle çalışan Kadir BİÇER; geçmişin birikimi üzerine geleceğin tasarımlarını, malzeme ve teknoloji ile yorumlayıp, çağdaş estetik projelere imza atmak için 2001 yılında Armeda İç Mimarlık’ı kurmuştur.

Kadir BİÇER

Y. İç Mimar

Tasarım salt onu oluşturan malzeme ve formdan ibaret değil. Aynı zamanda birden çok fikirden oluşan bir katmandır. Tasarımcı, bir mekanın nasıl algılanacağının kararını verirken bu fikir katmanından beslenir.

Hatice KOÇ

İç Mimar

Tasarımda hedeflediğim mekanı bütün incelikli detaylarına rağmen bir kabuk olarak algılayabilmek. Mekan ile ilk temasımda detaylardan önce tüm mekanı bütün olarak algılayabiliyorsam ve genelden özele bir geçişle detayları incelemeye başlıyorsam benim için ayrıcalıklı bir tasarımdır.

Yeliz YURTTUTAN

İç Mimar

Tasarım, insanın kendi özü ile birlikte zaman içerisinde edindiği bilgileri soyut veya somut bir hale dönüştürmesidir. Tasarıma kazandırılan her bir boyut, bir sonraki tasarımı etkileyen bir sonuçtur. Bu yüzden yaptığım her tasarımda bir önceki tasarımlardan beslenerek ve geliştirerek kullanıcılarında mekan içerisinde kendilerini rahat ve huzurlu hissedebilecekleri alanlar oluşturmaya özen gösteriyorum.

Seher KARADELİ

İç Mimar

Tasarım özel olandır, benzeri olmayandır, hatta öncü olandır.

İç mekan tasarımı, oluşturduğumuz estetik değerden öte bir atmosfer yaratmaktır.